27 лютого 2018 року доцент кафедри бухгалтерського обліку Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця Волошан Ірина Геннадіївна провела семінар-практикум «Європейська мережа підприємств (EEN): Електронний інструмент активізації експортної діяльності товаровиробників Харківщини» в рамках проекту «Абетка експортера-2018», ініціатором впровадження якого є Департамент з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації.

Волошан Ірина Геннадіївна Європейська мережа підприємств (EEN): Електронний інструмент активізації експортної діяльності товаровиробників Харківщини

Європейська мережа підтримки підприємств – EEN – це потужна інфраструктура, яка об’єднала всі основні існуючі європейські організації підтримки бізнесу для того, щоб компанії малого та середнього бізнесу могли отримувати в одному місці всі необхідні послуги для реалізації свого потенціалу і розвитку інноваційних можливостей.
Це найбільше в світі бізнес-співтовариство, яке об'єднує:
близько 600 організацій з підтримки інтернаціоналізації підприємництва, залучення інвестицій та трансферу технологій в 65 країнах світу.
понад 2 500 000 організацій-учасників;
понад 6 000 технологічних профілів;
понад 10 000 бізнесових профілів;
понад 100 великих заходів та 18 000 b2b зустрічей на рік.

Учасниками Мережі є бізнес-асоціації, торгові палати, відповідні державні установи, бізнес-акселератори, інвестиційні банки, технопарки і наукові інститути. Мережа допомагає перспективним малим та середнім підприємствам зростати та розвиватися на міжнародному рівні, надає міжнародну бізнес-експертизу зі специфічних питань: пошук партнерів, консультативна допомога та інноваційна підтримка. Що, в свою чергу, сприятиме розвитку діяльності підприємства та виходу на європейські ринки. Отже, буде зайвим переконувати, що такий широкий вибір можливостей є реально діючою площадкою для просування українських бізнес-інтересів.

Участь у семінарі-практикумі взяли 30 представників підприємств Харківщини, які зацікавлені в розширені ділового співробітництва та виходу на зовнішні ринки збуту. Семінар-практикум був присвячений питанням активізації експортної діяльності товаровиробників Харківщини, а саме можливості представлення бізнес-ідей вітчизняних підприємств та пошуків бізнес-партнерів у Європейській мережі підприємств (EEN).

Під час заходу представників ділових кіл регіону ознайомили з алгоритмом дій щодо створення власного профілю у мережі EEN, учасники здобули практичні навички реєстрації, налаштування та використання можливостей платформи.