Menu

Рекомендовані напрями наукових досліджень здобувачів освітньо-наукового рівня доктора філософії зі спеціальності 071 Облік і оподаткування

Кафедрою обліку і бізнес-консалтингу здійснюється широке коло досліджень щодо вирішення сучасних проблем в галузі обліку, аналізу, аудиту та оподаткування. З урахуванням наявних наукових здобутків кафедри та наукових інтересів можливих керівників здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти рекомендуються наступні напрями наукових досліджень: 

1. Теорія, методологія, методики та організація обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування діяльності економічних суб’єктів.
2. Міжпредметні зв’язки обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування в системі наукових знань
3. Методологія й організація фінансового та управлінського обліку підприємств різних форм власності.
4. Уніфікація бухгалтерського обліку, економічного аналізу, оперативного контролю, ревізії, аудиту та оподаткування в різних країнах.
5. Результати господарювання та собівартість продукції (робіт і послуг) підприємства: методологія і організація визначення, обліку та контролю.
6. Податкова політика держави та інструментами податкового регулювання, які забезпечують реалізацію напрямків податкової політики.
7. Звітність підприємства: джерела та методи формування даних (перевірка, обробка, та оприлюднення).
8. Побудова системи облікової інформації відповідно до міжнародних стандартів.
9. Облікові процеси в сфері оподаткування та планування податкових платежів з метою оптимізації податкового навантаження.
10. Оцінка в обліку, аналізі, контролі, аудиті та оподаткуванні.
11. Бухгалтерський облік, аналіз і контроль формування та використання активів, власного капіталу і зобов'язань.
12. Бухгалтерський облік, аналіз і контроль витрат на виробництво.
13. Консолідація облікової інформації в менеджменті підприємства.
14. Інформаційно-технологічна підтримка бізнес-процесів підприємства в умовах реформування системи обліку.
15. Бухгалтерський облік в управлінні вартістю підприємства.
16. Облікове, контрольне та аналітичне забезпечення управління економічними суб’єктами.
17. Наукові положення стандартизації, гармонізації та уніфікації нормативно-правового забезпечення обліку, контролю, аудиту та оподаткування в Україні та їх інтеграції в зовнішньоекономічне середовище
18. Історія та перспективи розвитку теорії, методології й організації обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування (передумови, етапи, тенденції, парадигми, концепції, гіпотези, постулати, принципи, стандарти, категорії, понятійний апарат).
19. Проектування об’єктів та процесів обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування (виявлення, обґрунтування, визнання, оцінка, структура, принципи, методи, положення).
20. Аналіз облікової інформації та її використання для розв’язання проблем розвитку суб’єктів підприємницької діяльності.
21. Інституціональні складові, процеси, технології, інструменти та процедури систем обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування.
22. Інституалізація професійної облікової, контрольної та аудиторської діяльності.
23. Розвиток аналітичної функції в обліку, контролінгу та аудиті.
24. Розроблення факторних систем та аналітичного інструментарію для формування і використання інформаційних ресурсів в управлінні економічними суб’єктами.
25. Науково-теоретичні засади професії та професійної етики бухгалтера, аудитора, інспектора, контролера, аналітика в соціально-економічному середовищі

 

Go to top
(C) Кафедра обліку і бізнес-консалтингу ХНЕУ ім. С. Кузнеця