Menu
Кафедра обліку і бізнес-консалтингу
Кафедра обліку і бізнес-консалтингу є провідною ланкою у підготовці бакалаврів та магістрів з обліку та аудиту. Головна мета кафедри – поєднання високого рівня професійної підготовки з формуванням у студентів наукового світогляду та наданням широкого кругозору у соціальній, гуманітарній, фундаментальній й професійних областях
Прогресивний професорсько-викладацький склад
На кафедрі працюють найкращі професіонали своєї справи. Це люди, що понад усе люблять свою роботу і намагаються всіма силами донести знання до студентів.
Освітньо-професійна програма підготовки магістра
Кафедрою пропонується унікальна магістерська програма "Бухгалтерський облік в управлінні суб'єктами господарювання". Вона формує у майбутнього професіонала комплексні компетентностей, які агреговано використовують переваги різних напрямів та програм підготовки.
Орієнтованість дисциплін на програми професійної сертифікації
Отриманих базових знань достатньо для проходження професійної сертифікації
Досвіт виховання економічної еліти держави
Кафедра має глибокі традиції підготовки фахівців
Сполучення науки та освіти
Принциповим моментом наукової роботи кафедри є залучення до неї студентів та створення можливостей для реалізації творчого потенціалу обдарованої молоді
Яскраве та незабутнє студентське життя
Створено найкращі умови для реалізації творчого та спортивного потенціалу талановитої молоді

Професійна етика бухгалтера та аудитора

Професійна етика бухгалтера та аудитораСТАТУС : Відкрито для всіх магістерських програм
СЕМЕСТР : 1 або 2
МОВА ВИКЛАДАННЯ: українська або російська
ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗАНЯТЬ: лекції / семінари / практичні та тренінгові заняття
ВИКЛАДАЧІ: к.е.н., доц. В.В. Тютлікова

Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги)

Характерною рисою професії бухгалтера і аудитора є прийняття відповідальності перед громадськістю та представниками ділової спільноти, які використовують для прийняття рішень дані обліку і звітності, спираючись на компетентність їх виконавців. В рамках даної дисципліни майбутні фахівці ознайомляться з сутність професійних цінностей бухгалтера і аудитора, міжнародними правилами етики та їх роллю у підтримці престижності професії. Визначать особливості професійної поведінки на різних ділянках практичного обліку в організації.

Студенти навчаться використовувати отримані знання для вироблення професійної поведінки бухгалтера і аудитора в різних ситуаціях з внутрішніми і зовнішніми опонентами. На практичних заняттях оволодіють навичками прийняття правильного рішення в конфліктних ситуаціях, пов'язаних з професійною діяльністю бухгалтера і аудитора та навичками ідентифікації можливих загроз порушення принципів професійної етики, а найголовніше шляхами мінімізації професійних ризиків. Для кращого засвоєння матеріалу, теоретичний курс супроводжується практичними завданнями, які подано у вигляді ситуа¬ційних завдань, ділових ігор.

Мета та основні задачі дисципліни

Мета дисципліни - формування у студентів цілісної системи знань щодо професійних цінностей та вимог професійної етики бухгалтерів та аудиторів, практичного застосування в інтересах суспільства та професії.

Основні задачі дисципліни:

- засвоєння теоретичних знань про професійні цінності та основні положення професійних етичних кодексів;
- оволодіння практичними навичками застосування знань етичних положень в практичній діяльності;
- ознайомлення зі способами розв’язання етичних конфліктів;
- формування внутрішнього прагнення дотримуватися законодавчих і нормативних актів, Кодексу етики.

Компетентності, що забезпечує дисципліна

Вивчення дисципліни «Професійна етика бухгалтера та аудитора» дозволяє забезпечити формування у студентів наступних компетентностей щодо спеціалізованого об’єкта професійної діяльності:
- застосовувати знання етичних положень в практичній діяльності з урахуванням конкретних практичних ситуацій;
- виявляти зони етичних суперечностей та конфліктів в професійній діяльності, визначати фактори, що вплинули на їх виникнення та визначати методи їх розв’язання;
- формувати думку щодо рівня дотримання норм етичних кодексів, існування етичних конфліктів;
- застосовувати запобіжні заходи щодо зменшення впливу етичних конфліктів та їх уникнення;

Пререквізити (базові знання необхідні для успішного опанування компетентностями)

Теоретичною основою дисципліни «Професійна етика бухгалтера і аудитора» є дисципліни «Бухгалтерський облік» і «Аудит» знання яких забезпечує розуміння сутності аудиту та бухгалтерського обліку, їх завдань, об’єктів і суб’єктів.

Go to top
(C) Кафедра обліку і бізнес-консалтингу ХНЕУ ім. С. Кузнеця