НДР «Розробка адаптивних облікових механізмів в системі когнітивного управління інноваційною діяльністю підприємства»

Договір № 475-1-56 від 17.09.2019 р.
Державний реєстраційний номер 0119U103166.
Період науково-дослідних робіт за темою: 16.09.2019 р. – 31.12.2019 р.
Розрахункова вартість робіт – 10 тис. грн.
Замовник – СЕЛЯНСЬКЕ (ФЕРМЕРСЬКЕ) ГОСПОДАРСТВО «КАЙРОС»
Науковий керівник теми: к.е.н., доцент Прокопішина Олена Вікторівна

Науково-дослідну роботу проект спрямовано на вирішення вагомої прикладної проблеми, пов’язаної з розробкою науково обґрунтованого теоретико-методичного забезпечення формування обліково-аналітичних процедур в системі когнітивного управління підприємством із застосуванням адаптивного моделювання результатів впровадження інноваційних проектів, що дозволить активізувати інноваційну діяльність підприємств та підвищити її ефективність. Теоретичною цінністю розробки є її орієнтування на когнітивні підходи в системі управління інноваційною діяльністю. Наукова та теоретична цінність отриманих результатів дослідження полягає у тому, що вони в сукупності спрямовані на вирішення важливої наукової проблеми формування комплексу обліково-аналітичних процедур, що дозволяють обґрунтовано приймати рішення в процесі адаптивного управління інноваційною діяльністю на принципах когнитивності, впровадження якого забезпечує врахування різноспрямованого впливу стохастичного масиву факторів внутрішнього та зовнішнього середовища підприємства.

Послідовне розкриття поставлених задач дозволило в процесі виконання науково-дослідних робіт за темою отримати такі наукові результати, які містять елементи наукової новизни:

вперше:
організаційно-технологічний механізм обґрунтування податково-адміністративних пільг, які застосовуються суб’єктами державного управління до суб’єктів фінансово-господарської діяльності з метою стимулювання активізації інноваційної діяльності на основі волунтаритивної звітності;

удосконалено:
методичний підход до формування та використання різнорівневими системами управління інноваційною діяльністю підприємств масивів обліково-аналітичної інформації щодо поточних та результатних характеристик інноваційних проектів за рахунок застосування принципів когнітивного управління;

дістало подальшого розвитку:
методичне забезпечення обліково-аналітичного супроводу інноваційної діяльності, що на відміну від існуючих, ґрунтується на застосуванні адаптивної моделі процесу звітування, і дозволяє реалізовувати когнітивні інструменти управління підприємством.

Серед основних положень НДР на тему «Розробка адаптивних облікових механізмів в системі когнітивного управління інноваційною діяльністю підприємства» практичне значення мають методичні рекомендації щодо створення ефективної системи моніторингу поточних та результатних характеристик інноваційних проектів, що реалізуються суб’єктами фінансово-господарської діяльності.

Назва та автори розробки

Показники результативності, переваги над аналогами, економічний, соціальний ефект

Місце впровадження (назва організації, відомча належність, адреса

впровад­ження

Результати, які отримано ВНЗ від впровадження

Організаційно-технологічний механізм обґрунтування податково-адміністративних пільг
(О.В. Прокопішина)
(О.В. Коптєва)

Переваги розробленого механізму полягають у застосуванні обліково-аналітичних процедур з метою інформаційної підтримки управління інноваційною діяльністю підприємства Відмінність результату полягає в створенні комплексу обліково-аналітичних процедур для оцінки, моніторингу та сценарного моделювання результатів впровадження інноваційних проектів у діяльності підприємства в рамках когнітивного управління господарськими процесами.

Економічний ефект – зниження витрат на адміністрування інноваційних проектів.

Соціальний ефект – формування інформаційної платформ взаємодії суб’єктів фінансово-господарської діяльності та органів податкового адміністрування.

СЕЛЯНСЬКЕ (ФЕРМЕРСЬКЕ) ГОСПОДАРСТВО «КАЙРОС»

31.12.2019 р.

В рамках дисципліни «Облік і звітність в оподаткуванні» викладається методика визначення податкового навантаження інноваційної діяльності підприємства

Методичне забезпечення обліково-аналітичного супроводу інноваційної діяльності
(О.В. Прокопішина)
(Є.В. Єрмаченко)

Переваги розробленого методичного забезпечення є застосуванні адаптивної моделі процесу звітування, що дозволяє реалізовувати когнітивні інструменти управління підприємством

Економічний ефект – збільшення доходів від реалізації інноваційної продукції.

Соціальний ефект – у мотивації працівників сільськогосподарських підприємств до активізації участі у реалізації інноваційних проектів

СЕЛЯНСЬКЕ (ФЕРМЕРСЬКЕ) ГОСПОДАРСТВО «КАЙРОС» 31.12.2019 р. Використання студентами результатів НДР при написанні дипломних робіт та наукових статей