Засідання студентського наукового гуртка про вплив штучного інтелекту на облік та перспективи професійного зростання здобувачів вищої освіти

03.10.2023 року відбулося захоплююче засідання наукового студентського гуртка "Сучасний бухгалтер", присвячене обговоренню перспектив бухгалтерського обліу у еру штучного інтелекту та визначенню впливу технологій машинного навчання на перспективи кар'єрного зростання випускників освітніх програм кафедри. Основу засідання становило обговорення вебінару AICPA-CIMA про світові тенденції у професії під назвою "Бухгалтерський облік та фінанси у світі штучного інтелекту". Студенти досліджували, як штучний інтелект може змінити світ бухгалтерського обліку. Обговорювалися питання автоматизації обліку, ризики та можливості, які надає штучний інтелект, а також переваги використання передових технологій у фінансовій сфері. Основні акценти були зроблені на тому, як штучний інтелект може сприяти збільшенню точності, ефективності та прозорості бухгалтерського обліку. При цьому учасники гуртка прогнозували вплив нових технологій на свій шлях професійного зростання після завершення університету, намагалися визначити місця молодих спеціалісів в рамках потенційних сценаріїв взаємодії людей і машин в майбутньому. В засіданні гуртка приймали активну участь студенти 3-4 курсу бакалаврського та першого курсу магістерського рівня вищої освіти. Найбільш активними учасниками від бакалаврів були Марина Бережна, Злата Пінчук та Ана Пригода. Точку зору магістрів відстоювали Марина Камчатна та Анастасія Мінченко. Засідання відзначилось жвавою дискусією та обміном думоками між учасниками. Всі згодилися, що незважаючи на всі технологічні нововведення, людський фактор завжди буде важливим в бухгалтерському обліку. Сподіваємось, що проведене засідання дасть змогу студентам поглибити свої знання у сфері бухгалтерії, а також розширити горизонти, розглядаючи потенційні зміни, які можуть виникнути в найближчому майбутньому.

Штучний інтелект та перспективи професійного зростання обліковців