Випускники Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця
Кафедра бухгалтерського обліку. Спеціальність "Облік і аудит"

Кірш Олександр Вікторович

Олександр Кірш народився у Харкові 24 вересня 1961. У 1978 році, після школи, він вступив до Харківського інженерно-економічний інститут (зараз - Харківський національний економічний університет), який закінчив з відзнакою в 1982-му, отримавши диплом за фахом Бухгалтерський облік і аналіз господарської деятельності.Однако практична бухгалтерія Олександру Вікторовичу, мабуть, в той момент здавалася не найцікавішим справою.

Замість того, щоб зводити дебет з кредитом на якому-небудь підприємстві, він вирішив залишитися у вузі - інженером науково-дослідного сектора. А після закінчення аспірантури, в 1988 році, Кірш став викладачем кафедри бухгалтерського обліку і фінансов.С початку 1990-х Олександр Кірш паралельно працював за фахом (головним чином на керівних посадах, змінивши за десять років з півдюжини різних фірм), і будував кар'єру телеведучого . Втім, в програмах, які виходили на регіональних телеканалах - наложников, Податки й життя, Про податки від Кірша, Нотатки про податки та інших - мова теж йшла про фіскальній системі і бухучете.В кінці 90-х Олександр Вікторович майже повністю пішов у видавничу справу .

З лютого 1999 го по грудень 2002 року він був головним редактором журналу Бухгалтер (ПП Бухгалтер-Сервіс), а потім став шеф-редактором і займає цю посаду до цього день.Помімо усього іншого, в січні 2004 року Кірш став консультантом з економічних питань ТОВ НВП Фактор - видавництва, друкувального Бухгалтер. А в травні 2005-го - радником з економічних питань на громадських засадах тодішнього губернатора Харківщини Арсена Авакова. У грудні того ж року він піднявся ще вище, увійшовши в Раду підприємців при Кабінеті Міністрів України.

Як з'ясувалося, є у досвідченого рахівника і письменницька жилка. Кірш є автором кількох книг на економічну тематику: Легальні економічні маневри, Добре, але мало, Бухгалтер - слово веселе (у співавторстві), Народжена революцією, На дзеркало нема чого нарікати. Всі книги виходили у видавництвах Бізнес-Інформ і Фактор, з якими йому доводилося щільно співпрацювати.