Договір 275-46 від 21.09.2021 р.,
Період науково-дослідних робіт за темою: 01.10.2021 р. – 30.11.2021 р.
Розрахункова вартість робіт – 40 тис. грн.
Замовник – Тростянецька ОТГ
Науковий керівник: д.е.н., професор Гавкалова Наталія Леонидівна
Відповідальний виконавець: к.е.н., доцент Фартушняк Ольга Вікторівна

Мета науково-дослідної роботи – розробка рекомендацій щодо підвищенням рівня конкурентоспроможності Тростянецької ОТГ та зміцнення її ресурсного потенціалу

Науково-дослідну роботу спрямовано на вирішення вагомої прикладної проблеми, пов’язаної з підвищенням рівня конкурентоспроможності регіону Тростянецької ОТГ, зміцненню його ресурсного потенціалу в результаті створення оптимальних умов для розкриття власного потенціалу, а також досягненню цілей Стратегії розвитку Тростянецької ОТГ. Теоретична цінність дослідження міститься в створенні сприятливого середовища та аналізу розвитку й потенціалу Тростянецької ОТГ як основного чинника структури регіональної економіки. Практична сторона дослідження враховувала надання комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва в Тростянецькій міській об’єднаній територіальній громаді на 2022-2024 рр. Результати дослідження можуть бути використані в якості теоретичної бази для розвитку малого та середнього підприємництва неаграрного сектора у сільській місцевості. Послідовне розкриття поставлених задач дозволило в процесі виконання науково-дослідних робіт за темою отримати наукові результати, які містять елементи наукової новизни.

Доцентом кафедри обліку і бізнес-консалтингу Ольгою ФАРТУШНЯК особисто розроблено план заходів з реалізації Програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва в м. Тростянець на 2022-2024 рр., відмінність якої полягає у послідовному взаємозв’язку пріоритетних завдань, виконавців, джерел фінансування та очікуваних результатів.

Серед основних положень НДР на тему «Проведення аналізу можливих бізнес-ніш розвитку неаграрного сектору у сільській місцевості Тростянецької ОТГ та розробка Програми розвитку малого та середнього підприємництва Тростянецької ОТГ 2021-2022» практичне значення мають рекомендації щодо комплексу заходів для розвитку малого і середнього підприємництва Тростянецької ОТГ.