НДР «Оцінка логістичного управління процесами транскордонного співробітництва»

Номер державної реєстрації 0112U00430
Договір 2/2012 від 30.11.2012 р.,
Період науково-дослідних робіт за темою: 01.10.2021 р. – 30.11.2021 р.
Розрахункова вартість робіт – 20 тис. грн.
Замовник – ТОВ "Інтертранс"
Науковий керівник: д.е.н., професор  Пилипенко Андрій Анатолійович

Об’єкт дослідження – логістичні процеси машинобудівних підприємств та їх інтегрованих об’єднань, залучених до транскордонного співробітництва.
Предмет дослідження – є розробка теоретичних основ та практичних рекомендацій щодо організації логістичного управління суб’єктами господарювання транскордонних кластерів, орієнтовані на врахування особливостей бізнес-процесів машинобудівних підприємств та підвищення ефективності їх реалізації
Методи дослідження – системний аналіз, монографічний метод та системно-логічний підхід, техніко-економічний та кластерний аналіз, матричні та графічні методи, експертне оцінювання, інтерв'ювання та анкетування, узагальнення та оптимізаційне моделювання, багатовимірний статистичтичний аналіз

Удосконалено концептуальні положення синтезу системи логістичного управління підприємством, які, на відміну від існуючих, орієнтовані як на розподіл у рамках архітектурно-сервісного представлення устояних моделей діяльності підприємства. Подано теоретико-методологічне обґрунтування підходу до мультиагентського моделювання взаємодії суб’єктів господарювання. Розробблено методичне забезпечення управління стійкістю холдингових об’єднань. Дістала подальшого розвитку технологія оцінювання маркетингового потенціалу та рівня стратегічної відповід¬ності підприємства. Обгрунтовано методичний підхід до формування контурів управління розвитком транскордонних кластерів, що передбачають застосування збалансованої системи показників. Розроблено процедуру економічного аналізу рівня стійкості. Обґрунтовано методичний підхід до синтезу системи управління фінансовими потоками. Запропоновано методичний підхід до впровадження логістичного управління через визначення організаційних форм управління.Основні результати дослідження реалізовані в практиці діяльності ТОВ «Інтертранс»